Jesteś tutaj:   

Instrukcja obsługi

Biuletyn Informacji Publicznej Zarządu Dróg Powiatowych w Koninie jest internetowym serwisem informacyjnym urzędu.

Do nawigacji po stronie Biuletynu Informacji Publicznej służy menu przedmiotowe umieszczone poniżej nagłówka. Poszczególne pozycje menu dzielą się na kolejne, które to wyświetlają się w lewej kolumnie i grupują informacje z poszczególnych działów tematycznych. W celu ułatwienia odnalezienia informacji, w ramach niektórych kategorii utworzone zostały podkategorie. Po wskazaniu kursorem myszy jakiejkolwiek pozycji menu, kursor przyjmuje kształt dłoni.

Po wciśnięciu lewego przycisku myszy na danej pozycji menu, informacje wyświetlają się poniżej lub w środkowej części ekranu.

Istnieje możliwość wydrukowania treści artykułów. Odpowiednia ikonka znajduje się na końcu treści.

Dokumenty specyficzne takie jak treści prawne, wnioski do wypełnienia i inne załączniki zapisane są w postaci plików pdf. W celu ich odczytania na komputerze powinien być zainstalowany bezpłatny program Adobe Reader (do pobrania z: http://get.adobe.com/reader(odnośnik zewnętrzny)). Czasem pojawiają się też załączniki w formacie doc. Do ich odczytania można skorzystać z programu Microsoft Word (wersja próbna do pobrania z: http://office.microsoft.com/pl-pl/try(odnośnik zewnętrzny)), bezpłatnego OpenOffice Writer (do pobrania z: http://pl.openoffice.org/product.download.html(odnośnik zewnętrzny)) lub bezpłatnej przeglądarki plików doc Word Viewer (do pobrania z: http://www.microsoft.com/pl-pl/download/details.aspx?id=4(odnośnik zewnętrzny)).

Oprócz menu przedmiotowego na stronie głównej znajdują się następujące pozycje i przyciski:

  • kliknięcie w nagłówek strony lub logo ZDP umożliwia przejście do strony głównej BIP Urzędu,
  • wyszukiwarka w nagłówku umożliwia odnalezienie informacji zawierającej słowo lub frazę wpisaną w okienku,
  • przycisk "Mapa serwisu" w górnym, prawym rogu strony wyświetla pełne drzewo menu przedmiotowego,
  • "Redakcja biuletynu" pozwala na wyświetlenie danych osób redagujących BIP
  • "Instrukcja obsługi" zawiera niniejszy tekst.